Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia Akademii Wiedzy o Mieście – program

Z dużą satysfakcją i wielką przyjemnością spotkania serdecznie zapraszam wszystkich absolwentów Akademii z roczników 2011/2012 oraz 2012/2013na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia lub uczestnictwa w Akademii Wiedzy o Mieście oraz dyplomów honorowych Akademii Wiedzy o Mieście, która odbędzie się w dn. 26 listopada (wtorek) o godz. 17:30 w auli wydz. Biologii.

Akademię kończy ponad 160 słuchaczy. Blisko połowa z nich podjęła decyzje o dalszym kształceniu się na dwóch kierunkach varsavianistycznych studiów podyplomowych, które zostały w tym roku uruchomione jako kontynuacja zajęć w Akademii:
– w Szkole Głównej Handlowej (studia podyplomowe „Varsavianistyka – inwestycje miejskie”)
– przy Uniwersytecie Warszawskim (studia podyplomowe „Człowiek-Miasto-Środowisko”).

Oprócz dyplomów dla uczestników wręczone zostaną dyplomy honorowe wykładowcom, którzy prowadzili zajęcia w Akademii, oraz osobom, które bezpośrednio przyczyniły się do powstania Akademii,wraz z podziękowaniem za trud i wsparcie projektu swoim autorytetem.

Dyplomy są szczególne – po raz pierwszy w historii miasta z niebieskim paskiem. Idea Varsavianistyki znalazła swoje odbicie w znakomicie przygotowanym projekcie graficznym dyplomu.
Program spotkania:
Godz. 17:40
– Marek Ostrowski: Naukowo-obywatelski projekt Akademii Wiedzy o Mieście: założenia, dokonania i plany (w tym bardzo duży podprojekt edukacyjno-społeczny Szkoły Warszawskiej). Studia varsavianistyczne – budowanie marki stolicy (między marzeniami, racjonalnością a rzeczywistością)
Godz. 18:00
Wręczenie dyplomów honorowych
godz. 18:30
– Jerzy Stępień (b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego): Warszawa – miasto konstytuanty.
– Tadeusz Wielecki (dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Warszawskiej Jesieni) – Minikoncert. W programie: Opened Series IV na kontrabas solo oraz Warsaw-Anka (prawykonanie – improwizowana kompozycja oparta na motywach Warszawianki) ze specjalną dedykacją Warszawie i żonie kompozytora.
Godz. 19:30
Niespodzianka geologiczna.

godz. 19:45
Wręczenie dyplomów ukończenia lub uczestnictwa w Akademii Wiedzy o Mieście
godz. 20:20
Zajęcia nieformalne